You picked these products
Shopping Cart
Confirm & Payment
Access to Product
Your cart is currently empty.

Return to shop

Virtual education site design
Post id: 3394
Views: 667

طراحی سایت آموزش مجازی یکی از موضوعاتی است که تغییرات زیادی به خود دیده است و امروزه به خاطر دوران کرونا آموزش از راه دور فراگیر شده است. این اتفاق یک فرصت ایده آل برای موسسات آموزشی ایجاد شده است تا با طراحی سایت آموزشی خدمات آموزشی را به طیف وسیعی از افراد جامعه ارائه دهد. رئال ربات به شما کمک می کند تا با آسودگی خاطر نسبت به برون سپاری و اجرای پروژه توسط بهترین شرکت طراحی سایت در تبریز اقدام کنید.

اهمیت طراحی سایت آموزش مجازی

با شیوع ویروس کرونا ، افراد بسیاری نگران ادامه فرآیند آموزش و یادگیری بودند.  اما مدتی نگذشت که آموزش های مدارس و دانشگاه به صورت آنلاین آغاز شد. این مسئله یک چالش بسیار بزرگ برای موسسات و مدارسی بود که هیچ ابزاری برای تدریس آنلاین نداشتند. اما تعطیلی مدارس برای موسساتی که دارای سیستم آموزش آنلاین بودند تاثیر زیادی نگذاشت. به همین خاطر در این دوران طراحی سایت آموزش مجازی رشد بسیار زیادی در بین انواع سایت ها داشت. با استفاده از طراحی سایت آموزشی این امکان وجود دارد که کاربران دسترسی راحتی به مطالب شما داشته باشند و در زمان و هزینه هایشان صرفه جویی شود. همچنین قادر خواهید بود که به افراد بیشتری در فواصل بسیار دور، خدمات آموزشی خود را ارائه نمایید.

طراحی سایت آموزش مجازی (LMS)

سیستم آموزش مجازی آنلاین مخصوص اساتید و دانشجویان  یک سیستم آنلاین در بستر اینترنت است که به اساتید این امکان را میدهد تا در یک محیط آنلاین و کاملا اینتراکتیو دروس مد نظر خود را اعم از دروس آموزشی در دانشگاه ها یا کتب شخصی خود را برای دانشجویان به نمایش بگذارند و در ازای آن هزینه مد نظر خود را دریافت کنند و در نهایت اگر مایل بودند از کاربران یک آزمون دریافت کنند.

هدف طراحی سایت آموزش مجازی

برگزاری کلاسها به صورت آنلاین و کاملا مجازی از بزرگترین اهداف راه انداری چنین وب سایتی توسط شما میتواند باشد چرا که امروزه آموزش آنلاین طرفداران خاص خودش را دارد و انتظار می رود بشر از قابلیت های آموزش مجازی و آنلاین در آینده بیشتر بهره مند شود. نداشتن وقت کافی یا دور بودن از موسسه آموزشی میتواند از مهمترین دلایل برگزاری کلاسها به صورت آنلاین باشد. همان طور که از نام سایت آموزش مجازی پیداست ، هدف از طراحی سایت آموزش مجازی ، آموزش است.
این آموزش ها با توجه به نیاز و هدف شما از آموزش های مبتدی گرفته تا آموزشگاه های تخصصی باشد. علاوه بر آن یکی از مهم ترین اهداف ساخت سایت کلاس مجازی ، ارائه خدمات آموزشی به صورت آنلاین با مناسب ترین هزینه و نیز افزایش سطح دسترسی به ویژه در مناطق محروم به این خدمات است. امروزه با وجود بستر اینترنت می توانید هر چیزی را در اینترنت آموزش دهید و در کنار آن آموزش ببینید.

Virtual education site design2 طراحی سایت آموزش مجازی در تبریز | سیستم LMS

طراحی پورتال و سایت دانشگاهی

این روزها با توجه به تاکید بیشتر دانشجویان بر روی اینترنت و فراگیری دروس دانشگاه در جایی خارج از محل فیزیکی دانشگاه این نیاز احساس می شد که به نوعی فضای دانشگاه با فضای خانه ترکیب شود و همچنین باز هم با رعایت حقوق کپی اساتید نیز بتوانند دروس خود را به دانشجویان تدریس کنند. این سیستم این امکان را میدهد که همیشه و همه جا دروس دانشگاه با دانشجویان باشد و به نوعی نیاز به کلاس فیزیکی کاملا از بین برود.

اساتید (در اصل منظور هر کسی است که توان ارائه مطلب یا مطالبی را در قالب دوره دارد) همچنین میتوانند دوره های آموزشی خود در قالب فیلم+ تصویر+ صدا+ متن به کاربران ارائه دهند. به طور کلی امکانات زیر در سیستم در نظر گرفته شده است.

مزایای طراحی سایت آموزش مجازی

از ویژگی های مثبت طراحی سایت آموزش آنلاین می توان به گستردگی آن برای بسیاری از مراکز و خدمات آموزش محور اشاره کرد. با توجه به این موضوع  طراحی وب سایت آموزش تنها برای دانش آموزان و دانشجویان کاربرد ندارد. بلکه هر فردی که با آموزش دادن و آموزش دیدن سروکار دارد می تواند از سایت های آموزشی استفاده کند. حال این آموزش ها می تواند در زمینه هنر، آشپزی، موسیقی و یا هر چیز دیگری باشد. اما معمولا ساخت سایت آموزشی برای مدارس، دانشگاه ها، آموزشگاه ها، اساتید و مربیان و همه فرادی که دوست دارند دانش خود را به دیگران آموزش دهند ،گزینه خوبی می باشد.

اساتید

دیگر نیازی به تکرار مجدد نیست. امکان تقلب در آزمون ها با توجه به متفاوت بودن سوالات کمتر است,  و همچنین تمامی مراحل ارزیابی کاربران به صورت خودکار انجام میشود.

دانشجویان

در این سیستم نیازی به حضور فیزیکی در کلاس نیست, دانشجویان میتوانند در محل کار و هرجا که به اینترنت دسترسی دارند از این امکانات استفاده کنند و همچنین تمامی هزینه به صورت آنلاین پرداخت میشود.

موسسات و دانشگاه ها

با توجه به تعریف دسترسی ها متعدد در نرم افزار و امکان تعریف بانک سوال و همچنین امکان دریافت مدرک بعد از انجام آزمون توسط دانشجو این امکان وجود دارد. در این روش دسترسی دانشجویان به دروس بیشتر است و میتوانند زمان بیشتری را به مطالعه بپردازند.

پروسه طراحی سایت آموزش آنلاین

بعد از سالها تجربه اعضای نارنج سیستم در طراحی سایت و برنامه نویسی انواع برنامه موبایل به یک پروسه قابل اعتماد و با رضایت بالای مشتریان دست یافتیم. در این روند اگر ظاهر وبسایت یا رابط کاربری آن برای شما خیلی مهم است همیشه این شرایط فراهم شده تا بتوانید قبل از انتشار برنامه آن را با کمک تیم طراحی و گرافیست ما تغییر دهید تا به بهترین حالت نزدیک شویم. حتی بعد از انتشار وبسایت همیشه امکان تغییر آن و افزودن امکانات جدید روی برنامه وجود دارد. پس خیالتان راحت. حتی قبل از شروع به نوشتن یک خط کد میدانید چه چیزی تحویل خواهید گرفت.

 1. پرورش ایده
 2. طراحی اولیه قالب
 3. اصلاح قالب
 4. برنامه نویسی
 5. تست اولیه
 6. تست نهایی
 7. آغاز پشتیبانی

ویژگی های مهم در طراحی سایت آموزشی

در موفقیت Web design آموزشی ویژگی های زیادی  مطرح است. سایت های آموزشی طراحی شده با توجه به نوع مصرف و کاربردی که دارند و هدفی که برای آن طراحی شده اند ویژگی های خاص خود را دارند. ما اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم :

ریسپانسیو بودن در Web design Training

با گسترده و فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای وب گردی و گشت وگذار در فضای مجازی، ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یکی از ملزومات سایت های امروزی می باشد. بر اساس آمار گوگل حدود ۵۰ درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده می کنند و این آمار در سال های آینده به مراتب بیشتر نیز خواهد شد بنابراین در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد . از طرف دیگر درصد زیادی از مخاطبان سایت های آموزشی را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند که این دسته از مخاطبین برای مشاهده سایت استفاده بیشتری از موبایل و تبلت دارند.

انعطاف پذیری در Web design Training

سایت های آموزشی و آموزشگاهی باید به نحوی طراحی و پیاده سازی شوند که کاملاً با نیاز کاربر متناسب بوده و بسته به هدفی که برای آن طراحی شده اند پاسخگوی تمامی نیاز های کاربر باشند. از طرف دیگر سایت های آموزشی باید این ویژگی را هم داشته باشد که بسته به نیازهای آینده مجموعه ، امکان اضافه شدن قسمت های جدید به راحتی فراهم باشد. به عنوان مثال اضافه کردن زبان جدید به سایت یا امکانات دیگر.

اهداف و مأموریت خود را مشخص کنید

وب سایت های آموزشی مانند دیگر وب سایت ها هستند با کمی انتظارات متفاوت. به طور کلی اصول کلی طراحی وبسایت با هر قابلیتی تغییر چندانی نخواهد کرد. در ابتدا قبل از انتخاب قالب سایت، باید دقیقاً اهداف و مأموریت خود را مشخص کنید. برای مثال اگر قصد ارائه مطالب آموزشی برای کودکان ۹ ساله را دارید باید ظاهر سایت و چینش آن به شکلی باشد که هم برای کودکان و هم والدینشان خوشایند و کاربردی باشد. یا اگر قصد ارائه خدمات آموزشی برای مقاطع تحصیلی بالا را دارید باید سایتتان تخصصی تر و با ظاهری حرفه ای تر طراحی شود.

 ارائه اطلاعات دقیق

سایت های آموزشی باید تا جایی که میتوانند در زمینه های مرتبط با فیلد کاریشان اطلاعات ارائه کنند تا بتوانند افرادی که در اینترنت به دنبال اطلاعات مشابه هستند را جذب کرده و به عنوان کاربر دائمی خود نگه دارند. بعضی از مؤسسات آموزشی مثلا دانشگاه ها ممکن است چندین دانشکده داشته باشند که تمام این دانشکده ها باید به صورت دسته بندی شده و با دسترسی راحت در وب سایت در اختیار کاربران قرار بگیرند.  تمام دانشجویان و کاربران باید بتوانند به راحتی در سایت به دانشکده های مختلف رفته و به دنبال اطلاعات مورد نظر خود بگردند.
همه اینها به این معنی است که در سایت های آموزشی بیشتر از طراحی و ظاهر باید به محتوا توجه کنید. همچنین میتوانیی بخشی را در سایت به مطالب و فرم های قابل دانلود اختصاص دهید.

رنگ های مناسب برای وب سایت های آموزشی

رنگ های مورد نظر برای وب سایتتان را اب دقت انتحاب کنید. دقت کنید که این رنگ ها باید در تناسب با لوگوی آموزشگاه و همچنین بروشورها و پوسترهای آموزشگاه باشد تا حس یکپارچگی ایجاد نماید.
به طور کلی در سایت های آموزشی باید به سمت رنگ های خنثی و تأییدی بروید مانند سبز، قهوه ای، آبی و سفید. این رنگ ها ناخودآگاه حس جدیت، تکامل، قدرت و اعتماد را انتقال میدهند. افراد نیاز دارند که به شما و خدماتتان اعتماد کنند و روانشناسی رنگ ها در این مورد میتواند به شما کمک کند تا این حس را در کاربر ایجاد نمایید.

استفاده از انواع عناصر تصویری

سعی کنید با اضافه کردن تصاویر و ویدئوهایی از نحوه ارائه خدمات، کیفیت و خدمات خود را بیشتر به کاربران معرفی نمایید. برای مثال، اگر آموزشگاه رانندگی دارید، میتوانید ویدئوهایی از نحوه آموزش را در وب سایت قرار دهید. همچنین تصاویری از امکانات موجود در آموزشگاه و کلاس ها ارائه کنید برای سایت داشتن پیام خوش آمد بگویید به خود  تا کاربر به یک تصویر ذهنی از کلاس ها و امکانات آن برسد. حتی میتوانید از اجزاء تعاملی مثل چت آنلاین برای پاسخگویی به سؤالات کاربران و راهنمایی آن ها استفاده کنید. هدف ایجاد حس مهم بودن در کاربر و جلب اعتماد او میباشد که با به کارگیری این عناصر دسترسی به این هدف آسان تر میشود.

طراحی سایت آموزش مجازی در تبریز | سیستم LMS

راه اندازی سایت آموزش مجازی LMS

سامانه آموزش مجازی یک بستر اینترنتی برای برای آموزش و یادگیری است . موفقیت سایت هایی همچون فرانش ، فرادرس و مکتب خونه باعث شده است تا افرادی که در زمینه خاصی مهارت دارند اقدام به ساخت سایت کلاس آنلاین کنند. اما باید این نکته را درنظر داشت که برای این که بتوان با ساخت سایت های درسی به موفقیت رسید ، باید یک سری اصول و قوانین را دعایت کنیم .  با این حال شرایط برای راه اندازی سایت آموزش آنلاین مهیاست. شما می توانید با رعایت اصول و قوانین خاص در سایت آموزشی می توانید به درآمد برسید. سه راه برای رسیدن به درآمد در سایت های آموزشی وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم.

استخدام و مصاحبه

فرایند استخدام در برخی از شرکت ها پروسه ای سنگین، زمان بر و پر هزینه است. با استفاده از سامانه آموزش مجازی روند استخدام را با ویدئو کنفرانس انجام می شود . این سامانه ها اکثرا می توانند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کنند.

تشکیل گروه های مجازی

یکی از راهکارهایی که در یادگیری و آموزش مؤثر است، ارتباط با فراگیران و یا مدرسان است. شما می توانید از طریق سامانه های آموزش مجازی با یکدیگر ارتباط داشته باشید. به علاوه هر کاربر می تواند ولاگ شخصی داشته باشد و نظرات خود را مطرح کند. 

راه اندازی سامانه آموزش مجازی

راه اندازی سامانه آموزش مجازی از اصلی ترین اهداف ایجاد این سامانه ها محسوب می شود. با استفاده از این سامانه اساتید می توانید از طریق ویدئو ، محتواهای آموزشی خود را در سایت آپلود کردن و افراد در ازای مبلغ ناچیزی از آن استفاده می کنند.

امکانات وب سایت آموزشی

 • ایجاد کلاس آنلاین و مجازی
 • اعلام دوره های آموزشی و دسته بندی آنها و ارائه نسخه دانلود شدنی
 • ثبت نام به صورت آنلاین و دریافت شهریه توسط درگاه بانکی و …
 • گرفتن آزمونها به صورت آنلاین و اعلام نتیجه آزمون در همان لحظه
 • فروشگاه کتاب به صورت آنلاین برای استفاده از کتابها و دانلود آنها
 • نمایش اخبار و مقالات در جهت جذب بیشتر متقاضیان آموزش
 • امکان ثبت نام یا استفاده از فیلدهای مدیریت شده
 • امکان تعریف بخش اطلاعات اضافی که توسط استاد انجام میشود
 • نمایش کامل تراکنش های مالی + فاکتور و چاپ فاکتور
 • ویرایش حساب کاربری هر دو طرف
 • افزایش موجودی به صورت پرداخت آنلاین و پرداخت دستی
 • خرید و تمدید دوره ها
 • آزمون آنلاین با امکان تعریف بانک سوال و ایجاد آزمون هوشمند و کاملا مدیریت شده
 • امکان دریافت مدرک (در صورت نیاز)
 • بانک داخلی سیستم
 • نمایش نتایج آزمون های گذشته
 • بخش آموزش فوق العاده اینتراکتیو
 • تماس با اساتید به صورت آنلاین در زمانهای پاسخ گویی احتمالی
 • امکان تعریف فصول بخش و صفحه برای هر دوره
 • تماس با دانشجویان
 • تایید اطلاعات تکمیلی
 • ایجاد سطح دسترسی برای کاربران
 • مدیریت اخبار در سایت
 • ارسال پیام گروهی برای دانشجویان
 • مدیریت صفحات سایت
 • مدیریت واریزها
 • مدیریت نتایج آزمون کاربران
 • مدیریت پرداخت ها (متفاوت با واریزها است)
 • مدیریت درخواست مدارک
 • گالری تصاویر و بنرها در سیستم
 • تعیین هزینه های دوره ها
 • بانک سوالات
 • تعریف معیار برای آزمون ساز
 • تاریخچه و معرفی مرکز آموزشی
 • اخبار مرکز آموزشی و سایر اخبار مرتبط

پکیج های Web design در تبریز

سخن آخر

امروزه طراحی سایت آموزش مجازی ( آموزش از راه دور یا آنلاین) و استفاده از سیستم مدیریت آموزشی (LMS) در همه جای دنیا به امری مهم و روتین تبدیل شده است. استفاده از فناوری های نوین برای آموزش، باعث افزایش کارآیی و همیشه در دسترس بودن می شود، به نحوی که دیگر برای برپایی یک کلاس آموزشی نیازی به حضور فیزیکی استاد و شاگردان نمی باشد. Real robot با مطالعه و بررسی بر روی سیستم های مدیریت آموزشی (LMS)، یک سیستم آموزش مجازی با امکانات مورد نیاز موسسات آموزشی، مدارس و آموزشگاه های آزاد را طراحی نموده است.

Author

ساناز ذوقی
Sanaz ordinary editor of the blog the real robot and the tutor training course, the production of textual content-to-face SEO-Friendly to a creative approach, with the help of artificial intelligence | expert SEO and held a seminar on the production of content with artificial intelligence, Fibonacci | 6+ year فریلنسری projects, SEO content, web