You picked these products

Cart

فروش دوره آموزشی
Post id: 8257
Views: 638

فروش دوره آموزشی پس از تولید پکیج آموزش آنلاین و آماده سازی و تدوین محتوای مورد نظر، اغلب چالش برانگیزتر از مراحل تولید آن است. تخصص فروش، بازاریابی و متقاعدسازی در این زمینه می تواند کمک کند. اما علاوه بر مهارت‌های بازاریابی سنتی برخی تکنیک های دیجیتال مارکتینگ نیز در این مسیر باید به کار برد. مثلاً بازاریابی محتوا، SEO و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی و کمپین فروش و بازاریابی که در این زمینه بسیار باید مطالعه کرد و آگاهانه مسیر فروش دوره آموزشی را پیمود.

راهنمای فروش دوره آموزشی

همه ما می دانیم که در عصر حاضر مدرسین و اساتید با تهیه و فروش دوره آموزشی تخصص خود، به میلیاردها درآمد آنلاین رسیده اند. مثلاً ماهان تیموری یا احمد کلاته و… برای همین رئال ربات در خصوص فروش دوره و فروش فایل آموزشی یک راهنمای جامع تدارک دیده تا اساتید و تیم فروش سایت هایی که محصولات آموزشی ارائه می کنند راحت تر به کسب درآمد آنلاین از این طریق برسند. تا انتهای مقاله همراه باشید.

اهمیت تولید و فروش دوره‌ آموزشی

تولید دوره آموزش آنلاین مارکت جهانی و پررونق و سودآور در سطح بین الملل است.

بر اساس آمار منتشر شده در وب سایت Learnworlds پیش بینی شده بازار آموزش الکترونیکی تا سال 2025 میلادی با رشد سالانه 5درصد از مبلغ ” 325 میلیارد دلار ” فراتر برود.

این موضوع در ایران هم صدق می‌کند و در حال حاضر تعداد زیادی از افراد به جای گذراندن تحصیلات دانشگاهی، به دنبال آموزش انواع مهارت‌ها و علاقمندی‌های مد نظرشان از گوگل، یوتیوب و سایر پلتفرم های موجود در دنیای اینترنت هستند. علاوه بر این، هزینه ایجاد دوره‌های آنلاین در مقایسه با دوره‌های حضوری خیلی کمتر است. همچنین زمان کمتری از شما می‌گیرد و حتی هزینه مکان یا ارسال فایل‌های آموزشی مثل CD و فلش مموری و… را هم در برندارد.

آموزش بازاریابی و فروش دوره آموزشی

با تولید پکیج آموزش آنلاین، محصولی دیجیتال با موجودی نامحدود دارید که می توانید همواره از فروش آن سود کنید.

در هر شغلی که فعالیت دارید و حس می کنید حرفی برای گفتن برای مبتدیان و علاقه مندان به کسب و کار خود دارید توصیه می کنیم همین امروز تولید محتوای آموزشی و پروسه تولید و فروش دوره آموزشی را استارت بزنید. چرا که هر چه زودتر تصمیم گرفته و اقدام کنید سریع تر می توانید پکیج خود را جمع بندی کرده و برای فروش آماده سازی کنید. از این جهت اتلاف وقت حتی یک روز در این راستا می تواند به کمالگرایی منفی منجر شده و از شروع کردن جلوگیری کند.

همین حالا در دوره MBA و DBA ثبت نام کنید.
فرصت محدود با تخفیف ویژه کاربران رئال ربات!

برگشت سرمایه و سود فروش دوره آموزشی

اولین نکته مهم در زمینه افزایش فروش دوره یا پکیج آموزشی بحث سود مازاد و یا بازگشت سرمایه می باشد. فرض کنید برای تولید محتواهای پکیج آموزشی خود تجهیزات حرفه ای از قبیل دوربین ، پایه، وسایل تصویر، صدا و نورپردازی خریداری نمده اید یا اجاره کرده اید با تمام نیرو و خلاقیت و ترفندهای خاص فضاسازی و… تا بهترین دوره جامع را نسبت به سایر رقبای خود و محصولات موجود در اینترنت تولید و ارائه کنید.

از این رو باید درصد بالایی از مبلغ صرف شده برای تهیه فایل آموزشی به جیب شما بازگردد. گذشته از این تنها مبالغ و پول نیستند که صرف کرده اید. بلکه سالها تجربه و زمان ارزشمند خود را با انرژی و توانمندی های مهم و غیر قابل جبران خود را با حساسیت هر چه تمام برای سایرین عرضه کرده اید.

تجربیات ارزنده و سالها فعالیت در حیطه کاری خود را با فروش ارزان تخصص و مهارتتان به سایرین هدر ندهید. برای زمان و توانمندی های واقعی خود ارزش قائل شوید.

تولید و فروش دوره آموزشی مناسب چه افرادی است؟

شما به عنوان یک فرد مستقل یا به عنوان صاحب یک کسب و کار می‌توانید دوره‌های آنلاین برگزار کرده و از منافع آن بهره‌مند شوید. فقط کافیست ایده، مهارت، اشتیاق، مخاطب یا محتوایی داشته باشید که دیگران بتوانند از آن استفاده کنند.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که پاسخ و راهکاری ارائه دهید که برای مخاطبان شما مفید باشد. با این کار می‌توانید از طریق کاری که دوستش دارید و از انجام آن لذت می برید درآمد بالایی نیز کسب کنید.

به این نکته هم توجه کنید که مهارت و تخصص و تجربه یا توانمندی های شما مهم‌تر از گواهینامه و مدرک های دانشگاهی می باشد.
شرط اصلی تولید محصولات آموزشی را تسلط، تجربه، مهارت و توانایی خود و نه صرفاً مدرک و مجوز خود قرار دهید.

5 مزیت اصلی فروش پکیج آموزشی

آموزش سنتی و کلاس های درس کم کم منسوخ خواهد شد. همین اپیدمی کرونا در دنیا سبب شد به وضوح شاهد مجازی شدن کلاس درس مدارس و دانشگاهها، موسسات و حتی رویدادهایی مثل کارگاه (ورکشاپ) آموزشی و سمینار، کنفرانس و ایونت های آموزش محور بودیم.

5 مزیت اصلی فروش پکیج آموزشی

اگر شک دارید به آمار نجومی سایت ها، اپلیکیشن ها، پلتفرم های آموزش آنلاین بعد از سال 2019 میلادی در جهان نگاهی بیاندازید.

تجزیه و تحلیل سریع روندهای آموزش الکترونیک فعلی باید شفاف سازی کافی را ارائه دهد. همانطور که گفتیم روش‌های آموزش سنتی و حضوری رو به افول هستند و به طور گسترده با آموزش آنلاین جایگزین می‌شوند. که فروش دوره آموزشی نیز یکی از بهترین متدها برای عرضه مجازی «آموزش به مردم» شناخته می‌شود.

  1. رهبر بازار کسب و کار خود می‌شوید.
  2. ایجاد برند آگاهی (Brand Awareness)
  3.  منبع درآمد غیرفعال ایجاد می شود.
  4. آهنربای سرنخ یا لید (Lead Magnet)
  5. افزایش نرخ ماندگاری مشتریان بالقوه (بهبود میزان وفاداری مشتریان)

مراحل تولید و فروش دوره آموزشی

مراحل تولید و فروش دوره آموزشی

نکته : محتوای قدرتمند داشته باشید.

مهم نیست که چقدر در بازاریابی و فروش حرفه ای باشید، اگر می خواهید دوره های آموزشی را به صورت آنلاین بفروشید، باید محتوای قوی داشته باشید. دوره های با کیفیت بالا نه تنها مفید هستند بلکه به خوبی طراحی شده اند. بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تعیین کنید چه مشکلی را حل خواهید کرد و ارزیابی کنید که چقدر تقاضا برای موضوع شما وجود دارد.

پکیج آموزش تولید محتوا متنی و تبلیغ نویسی را با 70% تخفیف تهیه کنید.

قدم اول در تولید دوره ؛ تخصص شما چیست؟

به موضوعاتی فکر کنید که مردم در مورد آنها از شما کمک می خواهند. سپس، یک نظرسنجی ایجاد کنید تا نظرات خود را از لیست ایمیل، دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی یا شرکت هایی که در حال حاضر آموزش می دهید یا به آنها مشاوره می دهید، جمع آوری کنید.

قدم دوم ؛ تهیه تجهیزات مانند میکروفون و دوربین

هنگامی که تکالیف خود را انجام دادید و تأیید کردید که تقاضای کافی برای موضوع شما وجود دارد، در نهایت می توانید در صورت داشتن محتوای قبلی، به ایجاد محتوا یا استفاده مجدد از آن برای آموزش الکترونیکی بپردازید. خوشبختانه، برای فروش دوره آموزشی آنلاین، به چیزی بیشتر از یک کامپیوتر با میکروفون And وب کم داخلی نیاز ندارید. یا می توانید این موارد را از تهیه کنید.

قدم سوم؛ تعیین پلتفرم فروش دوره آموزشی 

کار بعدی که باید انجام دهید این است که قالب آموزشی خود را انتخاب کنید. ممکن است بخواهید دوره های شما شامل مجموعه ای از فیلم های آموزشی باشد یا فقط شامل متن طولانی باشد. آنها ممکن است به شکل یک وبینار، ویدئو کنفرانس یا بهتر است بگوییم اسلایدهای تعاملی که توسط فرمت های فنی مانند SCORM فعال می شوند.

اکثر کسب و کارهای آموزشی اسلایدهای تعاملی را انتخاب می کنند. زیرا به شما آزادی نهایی را می دهد تا دوره های خود را تا حد امکان جذاب کنید!
در واقع، شما می توانید تمام فرمت های محتوایی فوق را در یک دوره واحد بگنجانید تا محتوای دوره را جامع، آپدیت و جذاب تر از محصولات آموزشی رقبا نگه دارید.

قدم چهارم؛ تدوین و ادیت دوره آموزشی

اگر دومین مورد را انتخاب کنید، برای ساخت دوره های خود به یک ابزار تألیف محتوا نیاز دارید. به عنوان مثال، iSpring Suite یک راه حل نویسندگی با عملکرد بالا است که می تواند شما را قادر به ایجاد هر نوع دوره کند. فرض کنید برنامه نویسی یا نحوه استفاده از یک نرم افزار خاص مثل فتوشاپ را آموزش می دهید. سپس ممکن است بخواهید تصاویری از صفحه نمایش ایجاد کنید. (اسکرین رکورد) علاوه بر این، اگر دوره شما ماهیت عملی تری دارد، مانند فوت و فن آشپزی در کمپینگ یا ارائه آموزش یوگا، ایجاد یک دوره آموزشی مبتنی بر ویدیو موثرترین مسیری است که باید دنبال کنید.

به سادگی با استفاده از دوربین خود یک ویدئوی Head talking ضبط کنید، یا می توانید ویدیوهای از پیش ساخته شده را در اسلایدهای دوره خود جاسازی کنید.

امکانات ابزار iSpring Suite

زیبایی ابزارهای نگارش مانند iSpring Suite این است که می توانید سطح بالایی از تعامل را در خود جای دهید. در نهایت، این باعث می‌شود که محتوای دوره شما جذاب‌تر شود و به فراگیران انگیزه می‌دهد تا دوره شما را تا پایان کامل ببینند.
به عنوان مثال، ممکن است دوره خود را با استفاده از iSpring Quizmaker در ماژول‌هایی سازماندهی کنید که هر کدام در پایان آزمون‌هایی دارند.
یا فرض کنید می خواهید آموزش فروش خود را به یک دوره آنلاین با شبیه سازی گفتگو و سناریوهای شاخه ای تبدیل کنید تا کاربران خود را در یک محیط مجازی غوطه ور کنید و تجربه یادگیری آنها را افزایش دهید. iSpring Suite این امکان را با حداقل تجربه فعال می کند.

نکته مهم :

به طور کلی، یک ابزار نگارش کاربر پسند که دارای ویژگی‌های غنی است، به شما انعطاف‌پذیری نهایی را می‌دهد تا کیفیت محتوای خود را به حداکثر برسانید، دانش را به طور کارآمد جاسازی کنید، و یادگیرندگان خود را برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردانید.

به جمع کاربران سایت دیجیتال مارکتینگ Real robot بپیوندید و از مزایای فعالیت در این تیم حرفه ای بهره مند شوید. جهت فروش دوره آموزشی خود در وبسایت ما کافیست ثبت نام کنید یا تماس بگیرید. شروع کنید و موفق باشید.

Author

ساناز ذوقی
Sanaz ordinary editor of the blog the real robot and the tutor training course, the production of textual content-to-face SEO-Friendly to a creative approach, with the help of artificial intelligence | expert SEO and held a seminar on the production of content with artificial intelligence, Fibonacci | 6+ year فریلنسری projects, SEO content, web